Adresa:
Vodičkova 682/20, Praha
Telefon:
+420 725 742 019
Email:
zdravi@magdalenamikulandova.cz

Teorie k porodu, příprava na porod praktická část a k porodu v páru

OBJEDNAT Délka kurzu: 2-2,5 hodiny; Cena: 2 100,-Kč 1 osoba/3 500,-Kč s doprovodem

TIP! Pokud máte raději podcasty a vzdělávat se z pohodlí domova, při jízdě autem, nebo když se Vám to časově hodí, pak se podívejte na náš profil na HEROHERO! Najdete tam kompletní kurz za skvělou cenu a získáte možnost přímé komunikace se mnou.

Chcete se naopak potkat naživo? Pak nás kontaktujte na telefonu +420 725 742 019 a domluvte si vhodný termín.

Kurz teorie k porodu je skvělou příležitostí pro maminky, které se chtějí co nejlépe připravit na jeden z nejvýznamnějších momentů svého života. Tento kurz nabízí předporodní přípravu, která Vám pomůže získat informace o konci těhotenství a celém procesu porodu.

Během  kurzu, se dozvíte o všech porodních dobách a jak probíhá porod. Kurz Vám poskytne mnoho dalších teoretických rad, které Vám pomohou se co nejlépe připravit na porod a zvládnout všechny jeho fáze.

Hodiny jsou zaměřené pouze na teoretickou přípravu (bez cvičení)  a poskytnou Vám informace o tom, jak a kdy začíná porod, co jíst a jaké věci si s sebou vzít do porodnice. Kurz je určen pouze pro těhotné, aby získaly důležité informace a cenné znalosti, které pomohou zvládnout porod a učinit ho co nejméně stresujícím zážitkem.

Kurz teorie k porodu je veden odbornou instruktorkou, která Vám poskytne nejen teoretické znalosti, ale také užitečné rady a tipy z praxe. Během kurzu se dozvíte například, jakým způsobem dýchat během porodu, jaký význam má správné držení těla a jak se co nejlépe připravit na nástup rodičovství.

Navíc, budete mít během kurzu příležitost se seznámit s dalšími maminkami, které se také připravují na porod a vyměnit si s nimi zkušenosti a tipy.

Kurz teorie k porodu je skvělou volbou pro všechny maminky, které chtějí být co nejlépe připraveny na porod a zvládnout ho co nejlépe. 

Co se na kurzu dozvíte?

 • Shrnutí předporodní přípravy do celkového kurzu bez cvičení
 • Dozvíte se, kdy je na čase vyrazit do porodnice a jaké věci si vzít s sebou
 • Praktické informace o posledních fázích těhotenství a porodu jako takovém
 • Projdeme si všechny doby porodní 
 • Zjistíte, jak probíhá porod – ať již jeho fáze ještě v domácím prostředí, či posléze v porodnici
 • Získáte mnoho dalších teoretický a praktických rad, které v porodnici využijete

Příprava na porod – praktická část

Během kurzu se naučíte úlevové polohy a jak pracovat s dechem, což Vám pomůže udržet se v klidu a minimalizovat bolest při porodu. Probereme také otázky týkající se císařského řezu a dalších možností, které se mohou při porodu vyskytnout. Poradíme Vám, jak si připravit porodní plán, který bude odpovídat Vašim představám a přání.

V kurzu se rovněž naučíte správné polohy během jednotlivých fází porodu a jak s nimi zacházet. Diskutujeme také kontroverzní otázky, jako jsou klyzma nebo nástřih hráze, a pomůžeme Vám získat jasné informace a přehled o Vašich možnostech.

Kurz je určen pro maminky, kteří se chtějí co nejlépe připravit na porod. Naším cílem je poskytnout Vám užitečné informace a praktické dovednosti, které Vám pomohou zvládnout tento významný okamžik v životě.

Co se na kurzu dozvíte?

 • Jak na úlevové polohy a práci s dechem během porodu
 • Informace k případnému císařskému řezu
 • Probereme kontroverzní otázky, jako jsou klyzma, nástřih hráze
 • Poradíme Vám, jak si udělat porodní plán
 • Naučíte se přibližný časový harmonogram porodu 

Kurz k porodu v páru je zvláštní školení určené i pro otce, kteří se chtějí stát aktivní součástí porodu své partnerky. Tento kurz je vhodné absolvovat v posledních měsících těhotenství a je koncipován jako praktický nácvik. Koná se jednorázově ve večerních hodinách. 

Během kurzu se otcové naučí praktické dovednosti, jak být pro partnerku při porodu užitečný a jak jí pomoci v průběhu porodu. Budou mít možnost procvičit úlevové polohy, hypnotechniky a úlevové masáže proti bolesti spolu s jejich partnerkou. Také se dozví, jak si zpříjemnit prostor, kde bude porod probíhat.

Další důležitou součástí kurzu je teorie I. – IV. doby porodní, která otcům poskytne důležité informace o tom, co se během porodu děje a jakým způsobem mohou být pro své partnerky oporou. 

Co se na kurzu naučíte?

 • Praktické dovednosti, jak být při porodu partnerce užitečný
 • Nacvičíte úlevové polohy, hypnotechniky, či masáže proti bolesti přímo s partnerkou 
 • Jak si zpříjemnit místo, kde rodíte (porodnici)
 • Teorii I.-IV. doby porodní (důležité informace pro partnera)

Nezávazná rezervace


  Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
  [submit class:btn class:btn-primary class:border-rounded class:px-4 class:font-weight-bold class:text-white "Nezávazně rezervovat"]