Adresa:
Vodičkova 682/20, Praha
Telefon:
+420 725 742 019
Email:
zdravi@magdalenamikulandova.cz

Je nutné mít strach z porodu?

ipravte se teoreticky a strach odejde

Jistě, porod je velká věc, která do našich životů přichází jen několikrát za život. Dvakrát ? Třikrát ?

A také je to děj, který poznáme jen až začne u nás a nelze si jej nějak předem vyzkoušet.

Nicméně moje dlouholetá praxe mně jednoznačně ukazuje, že ženy ale vlastně celé páry, pokud jsou připravené předem, jistě pouze teoreticky, jsou u porodu mnohem stabilnější a zvládají celý proces velmi dobře.

Jde o to, že jako jakákoliv jiná věc, situace či děj, ke které máme respekt či se ho dokonce bojíme, ať už z jakéhokoliv důvodu, je vždy menší, pokud o něm něco víme. Pokud si umíme představit co nás čeká a jak se to bude vyvíjet.

Tedy nenechte se zaskočit porodem a nenechte v sobě vyhrát ten pocit, že jste něco neudělali dobře, že jste něco pokazili či, že jste zklamali.

Dávám Vám úplně za pravdu, porod je proces, který naprosto logicky vyvolává různé pocity a ne vždy máme kolem sebe někoho komu se chceme s nimi svěřovat.

A právě i od toho existují naše předporodní kurzy, které obsáhnou jak teoretickou a praktickou část porodu, školení tatínků k porodu, kurzy péče o miminko či kojení a také kurzy přípravy jiné osoby v rámci péče o novorozence. Odbornou pomoc ale i jen zkušenosti předáváme my odborníci a rádi Vám také zodpovíme všechny dotazy. Žádná otázka či pocit není špatně. Zůstávají bohužel jen ty nezodpovězené, a to není dobře.

Nebojte se přijít a vyzkoušet některé z kurzů, přijďte se zeptat na cokoliv a hlavně přestaňte mít větší obavy, ať už o miminko či o sebe, než je potřeba.

Respekt z porodu je správný ale strach je překážkou dobrého porodu, ze kterého můžete mít krásný pocit a milé vzpomínky na celý život.

Krásné letní dny Vám přeje Magdalena Mikulandová a tým dalších odborníků